Білім беретін мекеменің атауы |
Жабасақ ЖОББМ |
||||||||||||||||||||
Бөлім |
6.2X ғасыр - XІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан |
||||||||||||||||||||
Педагогтың аты-жөні |
Сеитнасымова А.С. |
||||||||||||||||||||
Күні |
09.12.2021жыл |
||||||||||||||||||||
Сыныбы: 6 Ә |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Түріктердің материалдық мәдениеті Зерттеу сұрағы: Әлем өркениетінің дамуына түрік мәдениеті қандай үлес қосты? |
||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
6.2.2.2. Ортағасырлық сәулет өнері ескеркіштерінің ерекшеліктерін түсіндіру |
||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Ежелгі қалалар мен кесенелер туралы біледі Көпшілігі: Ортағасырлық қалаларды біледі Кейбірі: Сәулет өнері ескерткіштерінің ерекшелігін біледі |
||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі 5-7мин |
1.«Шаттық шеңбері» Оқушыларды ортаға шақырып, бүгінгі сабағымыз қалай өткенін қалайтынын сұраймын
2.«иә», «жоқ» әдісін қолдану арқылы үй тапсырмасын тексеру
|
Оқушылар ойын тыңдау
Сұрақтарға нақты жауап берген оқушы орнына отырады |
Мадақтау |
Стикер |
|||||||||||||||||
Жаңа білім 15 мин |
Жаңа сабақты мозаика әдісімен ашу
Мәтінмен жұмыс
Жаңа тақырыппен танысады, 2 топқа бөлінеді
Топпен жұмыс 1топ – қалалар 2топ – кесенелер
Тарихи сынақхат Моншалардың шешінетін, тынығатын, от жағатын, кір жуатын, ыстық суға арналған бөшкелері орналасатын бөлмелері бар. Сумен қамтамасыз етуге арнайы құдық қазылып, сарқынды су құбыры арқылы сыртқа ағызылған. Моншаны еден астынан жүргізілген жылу өткізгіш жүйе арқылы қыздырады.
«Ақиқат» не «жалған» әдісі
«Жеті жұрттың тілін біл...» Кесене – мавзолей - mousoleum Мешіт- мечеть- mosgue Мұнара- башня - tower Шығыс моншасы- восточная баня – etstern bath сөздерінің орысша, ағылшынша баламасын табу |
Кесене мен қала суретін құрастыру арқылы топтарға бөлінуі
Дескрипторы: Қаладағы тұрғын үйлер мен кесенелерді сипаттайды, кластер қорғайды
Дескрипторы: Бос сөздерді қажетті сөздермен толықтырып, сөйлем құрастыра алады
дескрипторы: Оқушылар берілген тұжырымның дұрыс, бұрыстығын топ ішінде дәлелдейді
Дескрипторы: Берілген сөздердің аудармасын табу арқылы 1 ұпай беріледі |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Жарайсың
ҚБ «Керемет»
Бас бармақ
|
Презентация
Парақ қағаздары
Слайд № 9 Кеспе қағаздар
Слайд №11
Слайд №13
|
|||||||||||||||||
Кері байланыс |
Рефлексия «Бас, қол, жүрек» Басымдағы миым арқылы сабақты қабылдадым, қолым арқылы жаздым, жүрегім арқылы сезіндім
|
Оқушылар өз ойларын стикерге жазып, тақтада ілінген плакатка жапсырады |
Үш шапалақ |
Стикер |
|||||||||||||||||
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Түріктердің материалдық мәдениетінің қазіргі таңдағы маңызы туралы не білдік?
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
|
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
|||||||||||||||||
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма Түріктердің материалдық мәдениеті тақырыбын оқу
|
|
|
|
|||||||||||||||||
Жабасақ ЖОББМ
Ашық сабақ тақырыбы:
«Түріктердің материалдық мәдениеті»
6 «Ә» класс
Өткізген: тарих пәнінің мұғалімі
А.С.Сеитнасымова
2021-2022 оқу жылы
https://jabasak-aitekebi.edu.kz/kz/is-sharalar/9752-%D0%B0%D1%88%D1%8B%D2%9B-%D1%81%D0%B0%D0%B1%D0%B0%D2%9B-%C2%AB%D1%82%D2%AF%D1%80%D1%96%D0%BA%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B4%D1%96%D2%A3-%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%B4%D1%8B%D2%9B-%D0%BC%D3%99%D0%B4%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D1%96%C2%BB.html#sigFreeIda2be54c087